Веб камери Севастополя - Дорога в Бельбекського каньйоні

Дивіться вебкамеру Дорога в Бельбекського каньйоні і спостерігайте за погодою в місті Севастополь

Про вебкамеру "Дорога в Бельбекського каньйоні" в місті Севастополь

Бельбекський каньйон (Бельбекські або Албатскіе Ворота) - ділянка звуження долини кримської річки Бельбек між селищем Куйбишеве та селом Танкове, де річка перетинає Внутрішню гряду Кримських гір. Довжина каньйону - 5 км, висота бортів 65-70 м, ширина в найбільш вузькому місці - 300 м. Каньйон утворився завдяки процесу водної ерозії, що відбувалася в прокладеної глибокої тріщиною розколі в крейдяних вапняках і мергелях куести Внутрішньої гряди Кримських гір. Форми вивітрювання на схилах Бельбекського каньйону.

Бельбекський каньйон має важливе наукове значення. Його природний геологічний розріз служить для вивчення стратиграфії верхньої крейди і нижнього палеогену Криму. Розмиті річкою оголені верхньокрейдяні і палеогенові породи. Вниз за течією річки добре простежуються відкладення туронского (білі вапняки і мергелі) і датського (сірі вапняки і пісковики з характерною фауною) верхньокрейдяних ярусів, далі виходять вапняки монтского, мергелі і пісковики танетского палеоцінових ярусів, а також глини нижнього еоцену. Весь розріз характеризується великою кількістю викопної фауни. Бельбекський каньйон з боку п. Куйбишеве.

На схилах каньйону ростуть скельний і пухнастий дуби, грабинник, кизил, шипшина, держидерево. На одному з південно-західних схилів (лівий берег Бельбека) знаходиться реліктова тисовий гай з 2000 року дерев, яка рішенням Кримського облвиконкому в 1980 році оголошена заповідним об'єктом місцевого значення. У 1975 році Постановою Ради Міністрів УРСР Бельбекський каньйон був оголошений пам'ятником природи загальнодержавного значення.

Діліться вебкамерой Дорога в Бельбекського каньйоні зі своїми друзями в соціальних мережах

Залишайте свої коментарі та повідомляйте про помилки

Ми стараємося для вас, допоможіть нам стати ще краще. Залишайте свої коментарі та відгуки, пропозиції та ідеї, будемо вам дуже вдячні.

Додати веб-камеру Повідомити про помилку
Додавання веб-камери
Повідомлення про помилку

Найпопулярніші вебкамери Севастополя